Enerjini düşürecek yerlerde ve Enerjini düşürecek kişilerle birlikte olma

Enerjini düşürecek yerlerde ve Enerjini düşürecek kişilerle birlikte olma

Çok güzel bir hikaye ile başlamak istiyorum sevgili bir arkadaşımın bana anlattığını size anlatmak istiyorum aşağıda ki satırlarımda :

Sabah sol gözümde bir ağrı ve biraz kanla uyandım ve soluğu hemen doktorda aldım , sevgili doktorum nedir bu gözümün hali diye sorunca dünya tatlısı doktor ilk bakışda çözdü derdimi,

“ Direnç kaybına bağlı iltihaplanma”  “ sorun gözünde değil aslında dedi “ doktorum !!!! baktığın yerde ….,,, hep karanlığa bakmaktan gözünün feri sönmüş , Yılgın düşmüşsün , Yorgunluk mikrobu seni gözlerinden vurmuş ., Bu teşhisin ardından öyle bir reçete yazdıki dostlar başına  “ Pozitif düşüneceksin , Hayata sımsıkı sarılacaksın , Sevdiğin işi yapacaksın aradabirde işinden başını kaldırıp sevdiklerinle birlikte olacaksın ., Kendine yeni heyecanlar yaratacaksın ., yeniden seveceksin SEV ki hücrelerin yenilensin ., kediyi sev köpeği sev ., ana tabiatın yarattığı herşeyi sev ki hücrelerin sevkgi enerjisiyle coşsun . Ammmaa  senin enerjini düşürecek ne varsa da arkada bırak hatta vedalaş onlarla . Enerji öyle bir şey ki ne parayla alınır ne parayla satılır tamamen insanoğlunun kendi kendine yarattığı çok özel bir yakıt , öyleki o yakıt bittiğinde aynı araba gibi su koy gitmez yağ koy gitmez itele itele yollar bitmez bunu ancak enerji dediğimiz yakıt (benzin gibi) halledebiliyor.

Madem bukadar kıymetli neden bu enerjinin kıymetini bilemiyoruz ??????

Çünkü nasıl üreteceğimizi bilemediğimiz için

Bunun bir çok yolu var ama en önemli yolu SEVMEK ., ve VERMEK.

Çok yeni Ankara’dan döndüm ve uçakda bu mevzuyu düşündüm nedir sevmek . Sevmek tıpkı bir annenin evladına duyduğu karşılıksız beklentisiz sevmesi demek geldi içimden ama o bile değil çünkü anneler bile evladından beklentili iyi bir evlat olması iyi bir öğrenci olması , üstünü başını temiz tutması (iş çıkarma başıma bir sürü çamaşırım var zaten diyen annenin feryadını duyar gibiyimJ ) vs vs vs

Yani öyle bir zamandayızki her şeyde bir beklenti ve menfaat var  ki bence de  çok normal . Kızmayın hemen

Menfaat derken şunu kastediyorum “ bir inek aldınız ve ona çok iyi bakıyorsunuz karşılığında onun sütünü sağarak ., süt , yoğurt peynir tereyağ yapıyorsunuz , veya evinizde köpek bakıyorsunuz ve onun dostluğundan ve ev bekçiliğinden (hırsızlara karşı sese karşı muhteşem hassas oluşları ) çok memnunsunuz , , çok seviyorsunuz ve çok memnunsunuz ., menfaat varmı var .

, var tabiki ama son derece sevgisel ve geri dönüşümlü . Rahmetli babam derdiki herkezin herkeze bir menfaati vardır a kızım , sana kim yanaşırsa vardır bir menfaati ama bunu her zaman kötü olarak algılama, sen ona güç verirsin oda sana şevkat. Sen ona para verirsin oda sana iş yapar ., sen ona akıl verirsin oda o aklı kullanır sana iş aş getirir. Herşeyde bir menfaat vardır çiçeğe su verirsin oda sana gül verir. Çocuğun başını okşarsın sabah sabah oda sana koşar sarılır sevgi verir., tüm bunların yanısıra da bunların hiçbirini alamıyacak kadar enerjisiz durumlar veya kişiler vardır ki , en naçizhane tavsiyem uzak durmanız , çünkü o sizi yer bitirir bunu ne iyi bir masaj halleder nede soğuk bir duş J

Enerji öyle kolay kazanılmıyor ; enerjik olabilmemiz için mutlu olmamız vede pozitif olmamız veya her şeye nötr bakmamız gerekebiliyor , üzüntüden kanser olan insanlara içimden çok kızardım amaaan deli bunlar “hiç değermi kafaya takmaya ve kendini üzmeye” ama öyle olmadığını bizzat yaşadığım için bilirim . ve  çok sevsemde benim enerjimi düşürecek olan olaylardan uzaklaşmayı öğrendim karşılıklı menfaatde yok , ne etinden ne sütünden faydalanamıyacağınız gibi bide üstüne üstlük sizi vamtus gibi emende bir enerjisi var , hemen derhal uzaklaşın .

Bir insanın kendine hayrı yoksa başkalarına asla olamaz ,

Hayatım boyunca babamın bize öğrettiği yoldan giderek ambiane tabirle hep inek olduk biz 3 kardeşde hep etimizden sütümüzden dostluğumuzdan paramızdan gücümüzden faydalanan insanlardan olduk ve gurur duyduk çünkü ucunda “ALLAH RAZI OLSUN ALLAH TUTDUĞUNUZU ALTIN ETSİN SÖZLERİ “ ile şahlandırıldık . Gene babamı anacağım “toprağı cennet olsun yattığı yerlerde nurlansın büyük adam iyi insan ‘dı babam öldüğünde cenazesinden anlaşılır mış, iyi insan olduğu ki hala aklıma gelince duygulanırım  olmaz böyle bir kalabalık , naaşı saatler sürmüştü binlerce tanımadığımız insanlar meğersem ne kadar çok insan okutmuş ne kadar insan bakmış iş güç sahibi etmiş .

İşte babam derdi ki kızım “veren el alır “

Ve vermenin bazen zararlarını görsemde yüzde seksen faydasını görmüşümdür ve o verdiğim her neyse allah bana gani gani geri getirirdi. Şükürler olsun Allahıma ki ona olan güvenimi asla kaybetmedim . adım Ümit olduğu için hiç Ümidimi kaybetmedim , biri gider biri gelir ama daha iyisi daha iyisi derim ve öyle de olur.

Geçenlerde Ankara’dayım ve çok saygın bir eski bakanla toplantıdayız oğlunu anlatıyor “ah ümit hanım benim bu oğlanla hiç derdim bitmiyor ve benim bakanlık hayatımda da bana çok zararı dokundu dedi ve hemen sordum adı nedir oğlunuzun “SAVAŞ “ dedi  . Sayın Bakanım siz öyle bir isim yüklemişsinizki oğlunuza onun savaşı asla bitmez. O yüzden çocuklarınıza koyduğunuz isimlere çok dikkat ediniz . biz 3 kardeş

Ümit = hiç ümidim bitmez

Kısmet = çok kısmetlidir

Fikret =  iktidar ve bolluk bereket ‘i temsil ederki biliyorsunuz zaten Fikret Orman’ın başarılarını .

Size enerji verecek size birşeyler verecek insanlarla birlikte olun ve dostlarınızı lütfen bilgili akıllı ve başarılı insanlardan seçin , onlardan çok şey öğrenirsiniz yol yordam akıl fikir vs vs vs vs

Ama boş insanlardan hiçbir şey alamadığınız gibi sizden enerji çeker dururlar .

Rahmetli  Pr. Dr. Kaya Çilingiroğlu bizim aileninde doktoru idi ve birgün babamla sohbetine kulak vermiştim ve ozamanlar onun tam ne demek istediğini pekde anlayamamıştım ama şimdi çok iyi anlıyorum ne demek istediğini geçen bunca tecrübelerimden sonra .,,,

“Kadir’cim ben dostlarımı zenginlerden seçiyorum ve onlardan bazen  para almıyorum “demişdi ., Pr. Dr. .Kaya Çilingiroğlu Çapa devlet hastanesinin en büyük operatörlerinden biriydi.

Şimdi taşları yerine koyabiliyorum .

Zengin adam başarılı adamdır (haram yemediği müddetçe)  mücadele etmişdir ve bir yere gelmiştir . Ümidini kaybetmemişdir inanmıştır, çabalamıştır ve o mevkiye gelmiştir.

Hiç para almıyorum  (çünkü yeri geldimi devlet hastanelerine öyle büyük bağışlarda bulunuyorlarki benim onlardan alacağım operasyon ücreti’nin lafı bile olmaz demişti rahmetli )

Annemin babamdan kalan parasını büyük bir kısmını  bağışlara ve yardımlara harcamısınıda şimdi çok iyi anlayabiliyorum .

Veren el ALIR . İşte en güzel Enerji de bu sevgi enerjisidir. Ankara uçağında oturduğum yerde 200 tl buldum ve hostese verdim , bunu kaybeden genç  çocuğun ilk uçağa binme tecrübesinde ki heyecanından olsa gerek düşürmüş , geri döndüğünde o paranın bulunmasındaki o sevinç pırıltısının bana vermiş olduğu enerjiyi hala içimde saklıyorum ve sizlere bol pozitif enerjili günler diliyorum .Pırıltınızı hiç kaybetmeyin lütfen .

Ümit Orman

Author Info

Ümit Orman

No Comments

Post a Comment