HAYATTA BAŞARILI İNSANLARIN 7 ÖNEMLİ ÖZELLİKLERİ

HAYATTA BAŞARILI İNSANLARIN 7 ÖNEMLİ ÖZELLİKLERİ

1- USE EVERYTHING IN A WORTHWHILE WAY
Hayatta herşeyi layığıyla kullanmak , sahip olduğunuz herşeyi (zamanı , parayı, dostları, arkadaşları bedeninizi , ellerinizi ,aklınızı , fikrinizi, çevrenizi ve doğayı ) iyi kullanınki size ve evrene pozitif dönüşü olsun . Özellikle kelimeleri , sözcükleri davranışlarınızı iyi kullanınki evrene kainata güzel enerjiler yayılsın , gençler arasında küfürlü konuşmak moda bu aralar , ah bir bilseler evrene nekadar kötü enerji yaydıklarını birdaha asla küfür etmezler.Dilinize sahip çıkın boşu boşuna denilmemiştir., dil kalp kırar , kıran kalbi gene dil iyileştirir talı dille: Kötü düşünmeyiniz , düşüncelerinize sahip çıkınız onları başıboş bırakmayınız , kötü düşünce hem evrene hem size geri dönüşümü negatifdir yani olumsuz.
2- LET GO
BIRAK GİTSİN . vazgeç . İnsanlar için çok zor şeydir bırakmak. Çünkü orada alışkanlıklar bağımlılıklar vardır, sahip oldukların hatta sahip olamadıkların vardır. Sahip olamadığın eş sahip olamadığın ev sahip olamadığın kariyer vs vs vs bunları da fazla fazla düşünmekde bırakamamaya girer. Bırak ya onlar senin değil , niye zihninde yer tutuyorsun onları düşünerek. Başkasının kocasını elinden almak başkasının sevgilisini elinden almak bırak ya o senin değilki onun sahibi var. geçmişe saplanıp kalmak ,eski anıları birtürlü unutamamak , affedememek (öyle ağır bir yükdür ki sanki sırtındaki sırt çantasında kilolarca taş taşımak kadar ağır ve yorucudur>) zihinde ve bedende urlaştığı müddetçe hastalıklara dönüşür .,yaa bırak gitsin . Bir şeylere yapışıp kalmak boşuklardan da kaynaklanabilir , lütfen size tavsiyem lütfen kendinizi oyallıyacak hobileriniz ve sizi meşgul edecek işiniz olsun
3- YOU FIRST, THEN ME .
BAZI  durumlarda karşınızdakilerede fırsat verin, bakalım size neler sunacaklar , neler anlatacaklar sizin bilmediğiniz aklınıza bile gelemeyen neler söyliyecekler  hele bir dinleyin ona fırsat verin . herşeyi siz bilemezsiniz akıl akıl dan üstündür. herşeyde üstün olma duygusuda insanı yoran hatta bazen olduğu yerede çakan bir duygudur. zerafetle karşınızdakine fırsat tanıyın . hep ben önde olmalıyım veya hep ben bilmeliyimde ağır bir yükdür vede bir çeşit human kompleksidir.
4- EGOLESS
Egonuzdan kurtulun ., üstteki şıkla çok güzel bir bağlantısı vardır , insanlara fırsat verebilmeniz içinde egosuz olmanız gerekmektedir. egosuz hayat gökyüzünde uçan kuşlara benzer hem çok hafif hem çok özgür hem çok başarılı vede güçlüdür kendi kanatlarıyla uçabildiği için . egosuz iş hayatı çok başarılıdır başkalarını dinleyebildiği, akıl alabildiği, soru sorabildiği ve dolayısıyla öğrenebildiği bir hayattır vede çok güzel dostlara sahip olmaktır. çünkü egosuz hayatta rekabette olmaz , ay benden daha iyileri varmış diye hayıflanacağına , kendine hafiften dokunabilmektir.
5- VISION OF SEEING VIRTUE
erdemleri görebilmek , hayatın bize sunmuş olduğu kısmetleri şansa çevirebilmek , yaşadığınız hayattaki akraba dost ,eş , çocuklarınız veya iş arkadaşlarınızın erdemlerini keyifle izleyebilmek ve bunları artıya dönüştürebilmek de bir erdemdir bunuda lütfen unutmayınız.
 FIND BENEFIT IN EVERYTHING
yani herşeyin olumlu tarafına bakabilmek ., müslümanların çok kullandığı bir söz vardır ” her şerde bir hayır vardır ” diye , ne kadar doğrudur bir bilseniz. Ah ah uçağı kaçırdım diye ağladığınızda biri gelir üzülmeyin hanımefendi sizi bir sonraki uçağa bizim konuğumuz olarak firstclass alıyoruz dediklerinde , içinizden yihuu ne iyiki uçağı kaçırmışım yoksa firstclass zevkini tadamıyacaktım diyebilirsiniz veya daha nice nice örnek vermek gerekirse ayağınızı kırdınız ve uzun zaman evde kalmak zorunda kaldıysanız benim gibi yazar olursunuz ve o ayak kırığınıza teşekkür edersiniz.
6- DETOUCHED OBSERVER
bağımsız bir gözlemci olmak , yani önyargısız olaylara bakabilmek . şimdi buradan hemen sabra geçeceğim ki SABIR da yorum yapmaksızın olayların akışını zamana bırakabilmektir. bağımsız gözlemci olabilmek başarılı insanların anahtarı olduğu için açamıyacaklarıda bir kapı yoktur. yani gözlem yaptıkları her neyse önyargısızca sabırla  bir işin olabilmesinde muhteşem bir rolleri olur ki takdire şayandır.
7- STABILITY
istikrarlılık yani sebat etmek ., verdiğin sözlerin arkasında durabilmek , her sabah aynı saatte kalkabilmek, düzenli spor yapabilmek, düzenli yemek saatlerine uyabilmek , düzenli bir işe ve eşe sahip olabilmek . aptal saptal şeylerle vaktimizi boşa harcamamak. düzgün ve doğru inandığımız doğrulardan şaşmamak . engelleri aşabilmek hedef belirlemek, kafana koyduğunu yapabilmek .
şimdi ne alaka diyeceksiniz ama Coşkunuzu da bir ayarda tutabilmekde bir sebat işidir. birgün mutlu ertesi gün mutsuz olmak , bir gün coşkulu birgün somurtgan , hayattan kopmuş olmakda istikrarsızlığa giriyor . Nedenmi : hemen açıklıyorum , biz duygularımızın efendisi değiliz onlar bizim efendimiz , yani beni hiçbir şey mutsuz edemem mantığıyla zihnime komutlar verirsem , zaman içinde ben duyguları bakamındanda istikrarlı düşüncelere sahip olurum . ki büyük ve başarılı insanların hayat hikayelerini okuduğunuzda ortaya çıkan en önemli unsurlardan biridir istikrarlı olmak hedef belirlemek ve fokus olmak bizi başarıya götürdüğü gibi ruhende hoşnud olmuş oluruz. hoşnud olmuş bir ruhun kime ne zararı dokunabilirki faydadan başka.
Sevgiyle ve Saygıyla Kalın
Ümit Orman

Author Info

Ümit Orman

No Comments

Post a Comment